Pranie, czyszczenie dywanów i wykładzin Szczecin

PRANIE DYWANÓW, CZYSZCZENIE WYKŁADZIN

Pranie dywanu
Pranie dywanu

Sposoby czyszczenia tapicerki meblowej czy samochodowej nie odbiegają w znaczy sposób od metod czyszczenia wykładzin czy dywanów. Różnica w procesie prania tapicerki polega przede wszystkim na zastosowaniu specjalnych końcówek do odkurzaczy piorących. W ten sposób unikną Państwo plam oraz zacieków, które często pojawiają się przy ręcznym praniu tapicerki. Specjalistyczny sprzęt piorący wydobędzie plamy oraz zanieczyszczenia znajdujące się w głębi foteli czy kanap, pozostawiając je jednocześnie minimalnie wilgotnymi co gwarantuje ich szybkie schnięcie. Profesjonalne urządzenia piorące potrafią przywrócić tapicerki do stanu żywo przypominającego czasy gdy były zupełnie nowe. Klienci często nie są w stanie uwierzyć po wykonanym czyszczeniu, że to ten sam fotel czy kanapa. Ponad to dzięki zastosowaniu specjalistycznych detergentów piorących usuwane są z tapicerek roztocza oraz ich wydzieliny, które są częstymi przyczynami wywoływania alergii.
ROZTOCZA A ZDROWIE:

Roztocza są to niewielkie organizmy, które będąc niedostrzegalnymi gołym okiem bytują w naszych mieszkaniach, samochodach czy miejscach pracy. Wszędzie tam gdzie znajdą Państwo dywan, kanapę, fotel, wykładzinę czy nawet firanki przy braku regularnego czyszczenia namnażają się właśnie roztocza. Występowanie większej ilości roztoczy w naszym otoczeniu może w negatywny sposób wpływać na nasze zdrowie. Sprawa jest bardzo problematyczna zwłaszcza dla alergików oraz astmatyków. Roztocza, a konkretnie ich odchody oraz odnóża wywoływać mogą reakcje alergiczne takie jak: duszności, świąd skóry, katar alergiczny, łzawienie oczu czy kaszel. Często lekceważone, wyżej wymienione objawy alergiczne mogą prowadzić do rozwoju astmy.
Jak więc walczyć z nadmiernym nagromadzeniem się roztoczy w naszym środowisku i chronić alergików? Jedyna skuteczna metodą jest regularne eliminowanie z otoczenia alergenu czyli roztoczy i ich odchodów. Zapewni to nam jedynie dokładne i skuteczne pranie dywanów, wykładzin, tapicerki meblowej oraz samochodowej, firan oraz wymiana pościeli. Najlepsze efekty uzyskujemy przy zastosowaniu profesjonalnych urządzeń piorących oraz antyalergicznych detergentów czyszczących. W efekcie nie tylko zyskujemy pachnące i przyjemne do przebywania pomieszczenia ale i nie narażamy naszego zdrowia na rozwój poważnych chorób układu oddechowego.